Polska wódka – chwalić się czy wstydzić?

Wódka jest prawdą, którą rozumie się zawsze zbyt późno.

– “Pętla”, reż. Wojciech Has

 

 

Znamy takich, którzy interesują się piwem. Dobre wino ma w Polsce tysiące amatorów. Coraz modniejsze staje się docenianie whisky. A co z wódką?

 

VODKA TOUR: INTERAKTYWNY MINI-WARSZTAT DEGUSTACYJNY

 

Jak mawiał wieszcz: cudze chwalicie, swego nie znacie! Rozmawiając z cudzoziemcami, którzy przychodzą na nasze wycieczki, zauważyliśmy, że Polacy ze swojej wódki są dumni, jednak niezbyt wiele o niej wiedzą. Nie zdają sobie również sprawy, jaki potencjał tkwi w naszym narodowym trunku. Czy wódka może mieć smak? Może! I to niekoniecznie babcinej nalewki. Czy wódką można się delektować? Można! Tak samo jak koniakiem i whisky. Czy warto płacić 60, 100 a nawet 130 zł za 0,5l butelkę wódki? To zależy:) Są takie, za które warto i właśnie te zaprezentujemy na naszym wydarzeniu.

 

Czego spodziewać się po Vodka Tour?

– degustacja 7 rzadkich polskich wódek
– specjalnie dobrane przekąski do każdej wódki
– interaktywna opowieść o historii polskiej wódki
– mini-warsztat degustacyjny
– certyfikat udziału w warsztacie
– pisemnie podsumowanie spotkania

 

O czym opowiemy?

Po pierwsze: chcemy odmienić wizerunek wódki. Zaprezentujemy rzadkie, wyjątkowe wódki, produkowane cheap jerseys z troską o najmniejszy szczegół, zupełnie jak wino czy whisky. Poznamy historie klasycznych, a nieco zapomnianych marek. Opowiemy co to jest dobra wódka, czym wholesale MLB jerseys różni się wyrób zbożowy od ziemniaczanego oraz czy wódką można się delektować.

 

Po drugie: postaramy się obalić mity. Wyjaśnimy czy każda droga wódka jest warta swojej ceny. Sprawdzimy w jakiej temperaturze najlepiej podawać wódkę i czy Polacy piją najwięcej w Unii Europejskiej.

 

Po trzecie: poszukamy odpowiedzi na odwieczne pytania. Skąd pochodzi wódka? Z Polski czy z Rosji? Czy liczba destylacji wpływa na jakość wódki? Dlaczego wraz ze spadkiem sprzedaży wódki Training spada wholesale jerseys sprzedaż śledzia?

 

Szczegóły:

Prowadzący: przewodnicy Eat Warsaw & Krakow Food & Vodka Tours
Kiedy: sobota, 24 października, 17:00 oraz niedziela, 25 października, 17:00
Gdzie: VarsoVie, pl. Konstytucji 2
Wstęp: 79 zł
Rezerwacja: przez stronę Restaurant Week (kliknij!)
Partnerzy: Młody Ziemniak, Wódka Dwór Sieraków, J.A. Baczewski Vodka Monopolowa, Varso Vie